флаг ТайландаСтолиця: Бангкок

Телефонний код: +66

Домен: .th

Грошова одиниця: національною валютою Таїланду є бат (THB).

Мова

Державна мова Таїланду – тайська. Також в країні поширені англійська, китайська та японська мови.

Час

В Україні на 4 години менше, ніж в Таїланді.

Географія

Карта Таиланда

Таїланд розташований в південно-східній частині Азії на півострові Індокитай. Його береги омивають води Андаманського моря і Сіамської затоки. Місцевість Таїланду переважно гориста. У західній частині країни розташувалася гора Дой-Інтанон, вершина якої сягає 2595 метрів над рівнем моря. В оточенні гірських ланцюгів, на сході країни, розкинулося гірське плато Корат. У країні є дві основні річки Меконг і Чао-Прая. Меконг протікає недалеко від плоскогір’я, а Чао-Прайя розділяє собою центральні і західні гірські масиви країни. Таїланд славиться своїми численними прісними водоймами, частина яких створена штучним шляхом. На узбережжі часто зустрічаються мангові зарості. У деяких віддалених районах і на територіях, що охороняються ще водяться слони, тигри, леопарди, ведмеді, дуже рідкісні тварини Чепрачний тапір, мавпи і багато інших.

Клімат

Клімат Таїланду вологий тропічний і субтропічний, це пояснюється великою протяжністю країни. Жаркий сезон триває з березня по травень, денна температура в цей період досягає +40 С. З кінця травня по липень самий дощовий період з відносною прохолодою. А ось з листопада приблизно до середини лютого настає прохолодний сезон для Таїланду, температура коливається від +20 С до +27 С.

Середня температура повітря в Бангкоку:

Січ Лют Бер Квіт Трав Чер Лип Сер Вер Жов Лис Груд
t° C +26 +28 +29 +30 +30 +29 +29 +28 +28 +28 +27 +26

Туристичні регіони

Бангкок, Као Лак, Ко Чанг, Крабі, Паттайя, Пхукет, Самет, Самуі, Хуа Хін, Чіанг Май, Чіанг Рай.

Як дістатися

Існує прямий рейс з Києва до Бангкока, також є рейси з пересадками.

Віза

Для перебування в Таїланді не більше 30 днів можна оформити візу по прибуттю в аеропорту, в іншому випадку віза оформляється в Консульстві Таїланду в Києві.

Митні правила

Ввезення і вивіз іноземної валюти не обмежений, тільки суму більше 10 000 доларів коштує обов’язково задекларувати.

Ввозити заборонено: наркотичні речовини, порнографічну продукцію, вогнепальну зброю та боєприпаси, без особливого дозволу місцевої поліції, вибухові речовини, золото в злитках, м’ясні продукти з країн, яким властиві різні кишкові захворювання.

Дозволено ввезення однієї відео або фотокамери, сигарет до 200 шт., Алкогольних напоїв не більше 1 л., Особистих речей тільки для особистого користування.

Вивозити можна товари, придбані в магазинах безмитної торгівлі, також будь-які прикраси з золота, платини і дорогоцінні камені.

Заборонено вивозити з країни корали в необробленому вигляді, антикваріат, твори мистецтва, зображення Будди, золото в злитках, слонову кістку і вироби з кістки і шкіри рідкісних тварин.

Банки і обмінні пункти

Гроші обмінювати вигідніше в обмінних пунктах або банках.

Великі банки працюють тільки в будні дні з 8:30 до 22:00.

Обмінні пункти працюють з 8: 30-9: 30 до 15: 00-15: 30. У курортних зонах можуть працювати триваліше.

У більшості магазинів і ресторанів приймають до оплати кредитні картки Visa, American Express.

Транспорт

Між усіма великими містами Таїланду розвинене повітряне, залізничне і автобусне сполучення. Для переміщення в межах міста можна скористатися послугами таксі, взяти автомобіль на прокат або ж використовувати для переміщення громадський транспорт.

Чайові

Чайові залишають носіям, водіям таксі, працівникам готелів, що безпосередньо вас обслуговують. У ресторанах, якщо обслуговування не включено в рахунок, залишають 10-15% від суми.

Національна кухня

Тайській кухні властиво велика кількість приправ і спецій, тому більшість страв дуже гострі. Самим головним інгредієнтом, що застосовується в багатьох стравах, є рис. Його подають разом з м’ясом, рибою і морепродуктами, також ним замінюють звичний для нас хліб. В якості другого головного інгредієнта використовують локшину, яка буває пшеничною, рисовою, з борошна бобів і яєчною. З перших страв дуже популярний і відомий на весь світ суп Том Ям, з величезною кількістю грибів і помідорів. Також тайська кухня не обійдеться без салату Сом Там, страв Пад Тай, Кунг Кео Ван, Кай Джі Му Сап, обсмаженої свинини Му Дад Дай, м’ясного салату Ям Хор Му Янг, курки гриль Гай Янг і багатьох інших. Замість кавових і чайних напоїв всього світу тут дуже популярний Ча Йен, чай з великою кількістю згущеного молока. Що стосується десертів, то їх різноманітність не така велика, так як тайці не надто люблять солодке.

Культура та обряди

Жителі Таїланду дуже поважають і шанують релігійні та соціальні традиції. Вони дотримуються основи ієрархії, але це стосується не фінансового забезпечення, а відноситься до віку, посадового становища і ступіні релігійності. Найсвятішою для тайця є сім’я, стосунки в ній засновані на повазі та підпорядкуванні. У повсякденному житті жінка має такі ж права, як і чоловік, але в релігії пріоритет все-таки у глави сімейства. Вкрай не бажано цілуватися і обніматися в публічних місцях, також не варто триматися за руки, так як у тайців так можуть робити тільки ті пари, що отримали загальне схвалення.

Крамниці 

Практично всі магазини відкриваються в 8-10 ранку і працюють до 21:00. Ринки працюють від світанку до обіду, а ввечері там розгортається торгівля для туристів.

Безпека

Таїланд – безпечна країна, але все ж варто дотримуватися правил обережності. У громадських місцях варто побоюватися кишенькових злодюжок і шахраїв. Не залишати речі без нагляду і не довіряти стороннім людям. Харчуватися бажано в кафе і ресторанах, щоб уникнути отруєння від вуличної їжі.

Екстрені телефони

123, 1644 (анг.) – поліція

199 – пожежна служба

191 – швидка допомога

1155 – туристична поліція