Майя (2000 год до н. е. — 900 годы н. е.)

=4148

Колись могутній народ, який будував велетенські міста, сховав більшу частину своїх таємниць за пеленою часу.Про майя відомо, що вони розробили свою писемність, створили складний календар і мали власні формули для математичних розрахунків. У них також були свої інженерні інструменти за допомогою яких вони зводили величезні пірамідальні храми і створювали системи поливу для своїх землеробських угідь. До сих пір вчені ламають голову над тим, що могло послужити причиною згасання цієї цивілізації. Адже свою могутність майя почали втрачати ще задовго до того, як на землі нинішньої Центральної Америки вперше ступила нога європейця. Відповідно до припущень дослідників, виною такого повороту подій стали міжусобні війни, в результаті яких стародавні міста спорожніли.

Індська (харрапська) цивілізація (3300 рік до н.е.)

harappa
У долині Інду в період існування цієї цивілізації жило майже 10% всього населення планети в той час – 5 мільйонів чоловік. Індську цивілізацію також називають Хараппською (за назвою її центру – міста Хараппа). У цього могутнього народу була розвинена металургійна промисловість. Вони володіли власною писемністю, яке, на жаль, так і залишається однією з таємниць цієї цивілізації.Але приблизно три з половиною тисячі років тому більшість хараппців вирішили переселитися на південний схід, залишивши свої міста. На думку вчених, найбільш імовірною причиною такого рішення стало погіршення кліматичних умов. Всього за кілька століть переселенці забули про досягнення своїх великих предків. Останній вирішальний удар по хараппской цивілізації завдали арії, які знищили останніх представників цього колись могутнього народу.

Рапануйська цивілізація на острові Пасхи (приблизно 1200 рік н.е. – початок 17-го століття)

pchoptnzv

Цей загублений в океані клаптик землі оточив себе просто величезною кількістю таємниць і легенд. До сих пір у вчених колах точаться суперечки про те, хто ж першим заселив цей острів. За однією з версій, першими жителями Рапа-Нуї (так острів Пасхи називають його мешканці) стали вихідці зі Східної Полінезії, які припливли сюди близько 300-го року н.е. на величезних і міцних човнах. Про життя древньої цивілізації рапануйцев практично нічого невідомо. Єдине нагадування про колишню могутність даного народу – це велетенські кам’яні статуї моаї, які мовчазно охороняють острів уже багато століть.