флаг СловакииСтолиця: Братислава

Телефонний код: +421

Домен: .sk

Грошова одиниця: с 2009 року національною валютою країни став Євро (EUR).

Мова

Державною мовою країни є словацький. Також поширені англійська, чеська, німецька та угорська.

Час

У Словаччині на 1 годину менше, ніж в Україні.

Географія

карта Словакии

Словацька республіка розташована в східній частині Центральної Європи. Вона межує з Польщею, Україною, Австрією, Угорщиною та Чехією. Переважно вона має гірський ландшафт. З північної сторони розташовані Карпатські гори, з південної – Середньо-Дунайська низовина. Найвища частина Карпат Високі Татри, з безліччю мальовничих озер і долин. Практично половина території Словаччини покрита густими лісами, в гірські районах переважають хвойні. Також дуже багато озер, які практично абсолютно прозорі, навіть можна побачити дно.

Клімат

Клімат Словаччини помірно-континентальний, зима традиційно сніжна і суха. Температура рідко опускається нижче -5 С, в середньому вона становить -1 … -3 С. Самий сніговий місяць – січень. В горах сонячних днів більше, в Високих Татрах температура досягає -12 … -20 С. Навесні дуже часто бувають паводки. Це пов’язано з таненням снігу в горах. Влітку погода традиційно спекотна, середня температура становить + 19 … + 21 С.

Середня температура повітря в Братиславі:

  Січ Лют Бер Квіт Трав Чер Лип Сер Вер Жов Лис Груд
t° C -1 +1 +5 +10 +15 +18 +20 +20 +13 +10 +5 +1

Туристичні регіони

Братислава, Кошице, Прешов, Нітра, Банска Бистріца, Смоковець, Татранська Ломниця, БардєевДудінце.

Як дістатися

З Ужгорода до Словаччини можна дістатися на автобусі, з Києва – на літаку.

Віза

Для відвідування країни потрібен біометричний паспорт або шенгенська віза .

Митні правила

Ввезення і вивіз валюти не обмежений, тільки для громадян з країн які не входять в ЄС, суми понад 10 000 євро обов’язково декларуються.

Дозволено ввозити в країну до 40 шт. сигарет або 50 г тютюну; до 1 л міцних спиртних напоїв або до 2 л кріплених вин і лікерів, столового вина – до 4 л; пива – до 16 л; побутових виробiв на одну людину на суму не більше 430 євро. Заборонено ввозити: наркотики і наркотичні препарати, ліки, зброю і боєприпаси, вибухові речовини, порнографічні матеріали, рослини, квіти, тварин і птахів, продукти, які містять м’ясо і молоко, ковбаси, шоколадні цукерки.

Заборонено вивезення предметів і речей, що представляють історичну або художню цінність. Для вивезення творів мистецтва і предметів декоративно-прикладних промислів необхідно отримати у продавця свідоцтво, яке підтверджує можливість вивезення товарів за межі країни.

Банки і обмінні пункти

Банки працюють щодня, крім неділі з 9:00 до 11:00 і з 14:00 до 16:00. У суботу – до 12:00.

Валюту можна обміняти в обмінних пунктах, готелях, банках і поштових відділеннях.

Обмінні пункти працюють по буднях з 7:00 – 8:00 до 17:00 – 19.00, з перервою на обід. У вихідні з 8:00 до 12:00 – 15:00.

Транспорт

Найпоширенішим транспортом, що зв’язує між собою міста, є залізничний. Також можна скористатися автобусами, але вартість проїзду буде дорожче, ніж ж/д квитки. Для пересування по місту можна скористатися послугами таксі. Вони обладнані лічильниками, тому вартість порівняно невелика. Можна також взяти автомобіль на прокат, при наявності посвідчення водія як міжнародного, так і національного.

Чайові

Чайові зазвичай залишають в розмірі 10% від суми рахунку за гарне обслуговування.

Національна кухня

Національна кухня Словаччина сформувалася під впливом багатьох європейських кухонь. Візитною карткою словацької кухні є м’ясо, галушки, кнедлики, сир, пиво, вино. Улюблена страва словаків – «Спішська похутька», м’ясний гуляш з грибами і картопляними оладками. Також одним з традиційних страв вважається смажена свиняча нога. Існує велика кількість сирних, грибних, овочевих, часниковий і м’ясних супів, простих у приготуванні, але смачних і корисних.

Крамниці 

Час роботи магазинів з 9:00 до 18:00, крім неділі. Великі універсами і торгові центри в четвер працюють до 19:00 – 21:00. Продуктові магазини працюють зазвичай з 7:00 – 9:00 до 18:00 – 19:00. В суботу більшість магазинів відкрито з 8:00 до 12:00.

Безпека

Словаччина цілком безпечна, але все-таки потрібно бути обережним під час перебування в багатолюдних місцях. Не варто залишати речі без нагляду, цінності та великі суми грошей краще залишати в сейфі готелю. Також не рекомендується обмінювати гроші на вулиці, навіть якщо курс буде привабливий.

Екстрені телефони

Поліція – 158

Швидка допомога – 155

Пожежна служба – 150

Загальний номер екстреної допомоги – 112