C 1-січня обидва міжнародних ланкійських аеропорта знову відкриються для іноземних туристів. Згідно з протоколом, розробленим міністерством охорони здоров’я, обов’язковою умовою в’їзду в країну є перебування в країні протягом 14 днів, з заздалегідь підтвердженим, оплаченим бронюванням готелю і  маршрутом пересування. Готелі, які приймають гостей з короткостроковими візитами, повинні отримати сертифікат відповідності нормам безпеки – вони будуть називатися готелями першого рівня. Туристам, які перебувають на Шрі-Ланці більше 14 днів, дозволять проживати в об’єктах другого рівня, яким теж необхідно буде отримати сертифікат безпеки. Крім того, на третій тиждень перебування в країні туристам буде дозволено відвідувати окремі туристичні об’єкти в супроводі зареєстрованого туристичного гіда. Нарешті, ті, хто планує провести на Шрі-Ланці понад 28 днів, зможуть забронювати будь-який тип житла, зареєстрований в Управлінні по розвитку туризму Шрі-Ланки.

Відомо, що пріоритет у видачі віз буде віддаватися туристам-лонгстеерам, власникам посвідки на проживання, ланкійського або подвійного громадянства, а також тим, хто приїжджає з метою спортивного і кінотуризму. Про це, як пише видання Newswire, повідомив голова Управління з розвитку туризму Шрі-Ланки Кирман Фернандо. Гостям країни також рекомендовано завантажити додаток Visit Sri Lanka App, яке включено в онлайн-заявку на імміграцію і еміграцію, оскільки всі сертифіковані туристичні установи Шрі-Ланки першого і другого рівня будуть пов’язані з веб-сайтом. Протокол безпеки буде періодично переглядатися, так що не виключено, що правила в’їзду будуть змінюватися. Наприклад, на розгляд уряду Шрі-Ланки вже винесено пропозицію видавати візи на термін до шести місяців, а не на місяць, як зараз.

Це вже не перший сигнал про швидке відкриття кордонів Шрі-Ланки. У середині листопада в іноземній пресі з’явилася інформація про те, що ця країна додана в список туристичних коридорів Англії, Північної Ірландії та Уельсу – про це, зокрема, написало видання Evening Standart. З України зі зрозумілих причин чартери в цьому напрямку поки ніхто не ставить і не анонсує.