флаг ПольшиСтолиця: Варшава

Телефонний код: +48

Домен: .pl

Грошова одиниця: польський злотий(PLN).

Мова
Державною мовою є польська. Також вживається російська, українська, німецька та англійська.

Час

В Україні на 1 годину більше, ніж у Польщі.

Географія

карта Польши

Польща розташована в центральній частині Європи. Вона межує з Росією, Литвою, Чехією, Словаччиною, Білоруссю, Україною і Німеччиною. Північне узбережжі країни омивається Балтійським морем. Характерною особливістю її рельєфу є те, що на півночі країни переважають низовини, а на східній – височини і гори. Основні гірські системи – Судети і Карпати. Головні річки – Одра і Вісла, беруть свій початок біля підніжжя гір і впадають у Балтійське море. У країні багато національних парків і природоохоронних зон. Кілька пам’яток польської історії, культури і природи занесені в список  культурної спадщини ЮНЕСКО.

Клімат

Клімат Польщі відрізняється непостійним характером, вологі і хмарні періоди змінюються сухими і ясними. Найхолоднішим місяцем є січень, температура іноді може досягати -13 С. Найтепліший місяць – липень, середня температура близько +18 С. Денна становить + 20 … + 25 ° С, нічна + 13 … + 16 С.

Середня температура повітря в Варшаві:

  Січ Лют Бер Квіт Трав Чер Лип Сер Вер Жов Лис Груд
t° C -4 -3 +5 +8 +17 +23 +24 +23 +16 +10 +5 -1

Туристичні регіони

Варшава, Краків, Вроцлав, Гданськ, Познань, Закопане

Як дістатися

Найпоширенішим видом транспорту, що з’єднує Україну і Польщу, є автобус. Або ж можна відправитися на поїзді зі Львова до Кракова і Вроцлава.

Віза

Польща входить в шенгенську зону. Тому для відвідування країни потрібно оформити шенгенську візу або біометричний паспорт.

Митні правила

Ввезення і вивіз валюти не обмежений, тільки суму більше 10 000 євро потрібно задекларувати.

Для туристів з країн, які не є членом Євросоюзу, дозволено ввозити 1 л міцного алкоголю (понад 22%) або 2 л менш міцного алкоголю, 16 л пива, 200 сигарет або 250 г тютюну. Також всім можна ввозити 500 г кави, 100 г чаю, ювелірних прикрас тільки для особистого користування і не більше 50 г загальної ваги, електротоварів, побутової техніки та спортивного інвентарю тільки для особистих потреб і не більше одного предмета одного виду.

Заборонено ввозити будь-які м’ясо-молочні продукти (навіть молочний шоколад), за винятком дитячого харчування, наркотики, медикаменти без рецепта, зброю, вибухові речовини, рослини з грунтом.

Не можна ввозити або вивозити предмети, що представляють художню та історичну цінність.

Банки і обмінні пункти

Час роботи банків з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 16:00, по суботах – з 9:00 до 13:00.

Обмінні пункти працюють з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00, по суботах – з 9:00 до 14:00, неділя вихідний. Деякі з них працюють цілодобово. У багатьох готелях, ресторанах і фірмах по оренді автомобіля можна розплачуватися картками. Але в більшості розрахунок відбувається готівкою і тільки в злотих.

Транспорт

По Варшаві можна пересуватися на автобусах, трамваях і метро. В інших містах ходять тільки автобуси і трамваї. Поширені також і таксі, машину можна взяти на спеціальних стоянках або замовити по телефону. При відсутності лічильника, про вартість проїзду варто домовлятися заздалегідь. Для комфортної і неспішної подорожі по країні можна скористатися автомобілем на прокат

Чайові

Якщо в вартість рахунку обслуговування не включено, то чайові залишають в розмірі 10%. Таксистам в Польщі чайові не дають.

Національна кухня

Національна кухня Польщі дуже різноманітна, ситна і смачна. Практично всі страви мають у своєму складі м’ясо, також часто використовуються гриби, капуста, яйця. Традиційним польським супом вважається «черніна», приготований з гусячої крові, з додаванням бульйону, сухофруктів і спецій. Польські пироги, насправді вареники, готують з м’ясом, кислою капустою, картоплею або грибами, бувають і варені і смажені. Ну і як же без польських ковбасок, вони чимось схожі на німецькі, але набагато смачніше. А з десертів дуже популярно печиво з джемом, пиріг з пісочного тіста з фруктовим джемом, і звичайно польська бабка.

Культура та традиції

Поляки гостинні, добрі і веселі. Вони дуже люблять несподівані сюрпризи, тому якщо вас запросили в гості, подбайте про подарунок. Поляки дуже дбайливо ставляться до сім’ї і шанують сімейні традиції. Великий вплив на їхнє життя має релігія, але не тільки. Найбільш популярним  дозвіллям є прогулянка з собакою. Так як майже в кожній хаті можна зустріти чотириногого вихованця. Але також вони не забувають про культурний відпочинок. Регулярно відвідують кіно, театри, концертні зали.

Крамниці

Магазини працюють по буднях з 9:00 до 19:00, по суботах – з 9:00 до 14:00. У неділю і в святкові дні, а часто і в нічний час, відкрито багато супермаркетів.

Безпека

Рівень злочинності в країні високий. Тому варто бути обачним і уважним в людних місцях і в транспорті. Речі без нагляду залишати не варто, цінності, великі суми грошей і важливі документи краще зберігати в сейфі готелю.

Екстрені телефони

Поліція – 997

Пожежна служба – 998

Швидка допомога – 999

Цілодобова служба автодопомоги -981