флаг Марокко

Столиця: Рабат

Телефонний код: +212

Домен: .ma

Грошова одиниця: марокканський дирхам (MAD).

Мова

Державною мовою є арабська, також використовується французька, рідше іспанська та англійська.

Час

У Києві на 2 години більше, ніж в Рабаті.

Географія

Карта Марокко

Королівство Марокко розташоване на північному заході Африки. З півночі омивається Середземним морем, а з заходу – Атлантичним океаном. Через всю країну з південного заходу на північний схід тягнеться гірський масив, а ось на півдні країни знаходиться піщана і кам’яниста пустеля Сахара. На узбережжі Атлантичного океану розмістилося безліч чудових пляжів, розділених між собою скелями. Головні річки беруть початок у високогірних районах Середнього і Високого Атласу і впадають в Атлантичний океан або Середземне море.

Клімат

У Марокко переважає субтропічний клімат, влітку на рівнинних територіях може досягати позначки +45 С, а взимку до +33 С. У горах прохолодніше, більшу частину року гірські піки покриває сніг.

Туристичні регіоны

Рабат, Агадір, Марракеш

Як дістатися

Прямого авіасполучення між Україною і Марокко немає. Найбільш зручні рейси пропонуються з пересадкою в європейських країнах.

Віза

Громадянам України для поїздки в Марокко потрібно оформити візу.

Митні правила

На територію країни дозволено ввозити: не більше 1 л міцних спиртних напоїв і вина; не більше 200 штук сигарет, або 250 г тютюну, або 50 сигар.

Заборонено ввозити: фото-, відео- і друковану продукцію, що містить елементи порнографії або суперечить нормам ісламу; наркотики і зброю. Заборонено вивозити: національну валюту; речі і предмети, що мають якусь цінність для королівства.

Ввезення і вивіз іноземної валюти не обмежений, але її ходіння на території країни заборонено. Суми від 15000 марокканських дирхамів необхідно задекларувати. Домашні вихованці повинні мати ветеринарний сертифікат міжнародного зразка.

Банки і обмінні пункти

У будні дні банки працюють вранці з 8:30 до 11:15 та з 14:15 до 16:00. Субота і неділя – вихідні дні. Під час Рамадану банки працюють з 8:30 до 14:00. Час роботи може змінюватися в залежності від внутрішніх положень банку.

Транспорт

Найзручнішим засобом пересування, особливо в північній частині країни, є потяг. Також, для пересування між містами, популярністю користуються автобуси. В межах одного міста можна скористатися послугами таксі, вони маленькі, розраховані на 3 людини. Або ж взяти автомобіль на прокат, для цього необхідно мати вік більше 21 років і водійські права міжнародного зразка. Нерідко беруть автомобіль разом з водієм.

Чайові

У Марокко прийнято залишати чайові, навіть якщо обслуговування включено в рахунок. Чайові складають 10% від вартості і даються особисто в руки людині, яка вас обслуговувала.

Національна кухня

У національній марокканській кухні тісно переплелися традиції берберської, африканської, середземноморської та східної кухонь. В основному застосовуються для приготування страв овочі, фрукти, ароматні спеції, сухофрукти, м’ясо і рибні делікатеси. Їх особливістю є те, що в усі страви додається певна суміш спецій і у великій кількості. До десертів подається м’ятний чай, а ось вживати алкоголь місцевим жителям заборонено.

Культура і звичаї

Перебуваючи в іншій країні, особливо в мусульманській, варто пам’ятати, що деякі звичні для нас речі тут сприймаються дуже негативно. Дівчатам завжди потрібно пам’ятати, що наряд повинен бути стриманим. Проявляти свої почуття на публіці, особливо для неодружених пар, вкрай не рекомендується. Якщо вас запросили в гості, то візьміть якийсь маленький презент, можна навіть фрукти і солодощі. І не варто відмовлятися від запропонованого чаю, навіть якщо це вже третя чашка – це дуже сильно образить господарів. Входячи в будинок, взуття потрібно залишити у порога.

Магазини

Час роботи магазинів встановлюється господарями на їх розсуд. Але найчастіше вони вихідні в суботу та неділю. А ось ринки і сувенірні лавки працюють практично цілий день.

Безпека

Туристам варто дотримуватися звичайних застережних заходів, так як по країні орудують кишенькові злодії і дрібні шахраї. Не варто залишати речі без нагляду, фотоапарати і сумочки слід носити тільки на ремені, автомобілі краще залишати на стоянках, що охороняються, охоронці повинні мати формені жетони. Пити можна тільки бутильовану воду, харчуватися в ресторанах і кафе. Не вживайте немиті фрукти та овочі, а також не варто пробувати вуличну їжу.

Екстрені телефони

Поліція – 19

Швидка допомога – 15

Пожежна служба – 15

Жандармерія і служба допомоги на дорогах – 177