флаг МальдивыСтолиця: Мале

Телефонний код: +960

Домен: .mv

Грошова одиниця:  мальдивська руфія (MVR).

Мова

Офіційною мовою Мальдівської республіки є мова дивехи. Але на курортах широко використовується англійська мова.

Час

Влітку на Мальдівах на 2 години більше, ніж в Україні, а взимку – на 3.

Географія

Мальдивы карта

Мальдіви – це безліч коралових островів, розташованих поблизу екватора в Індійському океані. Близько двох тисяч крихітних острівців формують 26 атолів, які тягнутися подвійним ланцюгом перпендикулярно екватору. Деякі з них нежилі. Більшість островів покриті тропічними пальмами, але в цілому різноманітність флори і фауни невелика. Підводний світ вражає своєю красою, що живуть в коралових рифах, тропічних риб.

Клімат

Кращим для відпочинку є період з листопада по квітень, в цей час море спокійне, а погода тепла і суха. Висока вологість, неспокійне море та короткочасні дощі спостерігаються з квітня по жовтень.

Туристические регионы
Мале
, Атолл АріАтолл Північний МалеАтолл Південний Мале

Як дістатися

Прямих рейсів з Києва в Мале немає.  Можна летіти стиковим рейсом через Дубай або європейські міста.

Віза

Туристична віза на Мальдівах оформляється по прильоту в аеропорту Мале. Вона діє протягом 30 днів. Для її оформлення знадобляться закордонні паспорти, зворотні квитки, підтвердження броні готелю і фінансове забезпечення на період відпочинку.

Митні правила

Строго заборонено ввозити на Мальдівські острови будь-які алкогольні напої, наркотики, зброю, порнографію, свинину, обладнання для підводного полювання і тварин. Вивозити заборонено черепашачі панцири і корали. На ввезення і вивіз іноземної і місцевої валюти ніяких обмежень немає.

Банки і обмінні пункти

Обміняти валюту можна в національних банках, обмінних пунктах і аеропорту. Час роботи банків з суботи по четвер з 9:00 до 13:00. П’ятниця – вихідний.

Транспорт

Велосипеди та мотоцикли найпопулярніші види наземного транспорту. Також можна взяти напрокат машину або скористатися послугами таксі. Як трансфер від Мале до курортів використовують гідролітаки або швидкісні катери, які підійдуть для перевезення на невеликі відстані.

Чайові

Чайові залишають приблизно 10% від суми замовлення.

Національна кухня

Національна кухня Мальдів включає в себе традиції індійської і арабської кухонь. Головними інгредієнтами для страв є рис, риба і морепродукти. Національні страви Мальдівських островів – смажена риба, риба з каррі і рибний суп. Різноманітність приготованих страв з риби просто вражає. Основним напоєм на острові є чай, з додаванням молока і цукру. А ось алкоголь доступний тільки в туристичних регіонах.

Культура і звичаї

Мальдіви – це ісламська держава, тому туристам слід дотримуватися їх законыв і правил. На островах заборонено купатися голим, вживати алкогольні напої поза курортних зон, ловити рибу поблизу берега, рвати живі або мертві корали. Особливу увагу також варто приділити одягу, перебуваючи в громадських місцях.

Магазини

Час роботи магазинів з 9:00 до 22:00, по п’ятницях вони зазвичай відкриваються після обіду. Варто врахувати, що магазини закриваються під час традиційної молитви.

Безпека

Варто дотримуватися звичних для всіх запобіжних заходів: не залишати речі без нагляду, цінності зберігати в сейфі, бути пильним на вулиці.

Екстрені телефони

Поліція – 119

Пожежна служба – 118

Швидка допомога – 102