флаг КубыСтолиця: Гавана

Телефонний код: +53

Домен: .cy

Грошова одиниця: на Кубі в офіційному зверненні знаходяться дві валюти кубинський песо (CUP) і Кубинський конвертований песо (COC). Другий використовується тільки в туристичній галузі, а також в «доларових» магазинах.

Мова

Офіційною мовою є іспанська. Багато жителів знають англійську, французьку та російську.

Час

В Україні на 7 годин більше, ніж на Кубі.

Географія

карта Кубы

Республіка Куба займає територію однойменного острова і знаходиться на півночі Карибського моря. Рельєф більшої частини країни рівнинний, але на острові є 4 невеликих гірських масива – Гуанінуаніко, Гуамухая, Сагуа-Барокоа і Сьєрра-Маестра. Куба поєднує в собі різноманітну природу – це і густі ліси, і напівпустелі. Країна не може похвалитися великою кількістю озер, та й річки тут мілководні і невеликі.

Клімат

Куба – тропічна країна, тому практично 330 днів у році тут жарко. З травня по жовтень спостерігається сезон дощів, часто у вигляді злив.

Середня температура повітря на Кубі:

  Січ Лют Бер Квіт Трав Чер Лип Сер Вер Жов Лис Груд
t° C +25 +26 +27 +29 +30 +30 +31 +31 +30 +28 +27 +26

Туристичні регіони

Гавана, Варадеро, Кайо-Санта-МаріяКайо-Гил’ермо.

Як дістатися

З Києва до Гавани прямих рейсів немає. Доведеться зробити пересадку в  Парижі чи Лондоні.

Віза

Для поїздки на Кубу громадянам України потрібно оформити візу в кубинському посольстві. Її відмінністю є те, що вона не вклеюється в паспорт, а видається на руки у вигляді листочка.

Митні правила

Дозволено безмитне ввезення до 200 шт. сигарет, парфумерії, медикаментів, предметів особистого користування, 1 фотоапарата і 1 відеокамери, 1 портативного комп’ютера. Вивозити можна національну валюту в кількості до 100 кубинських песо і до 200 конвертованих песо. Заборонено ввезення автомашин, мотоциклів, порнографії, наркотичних і вибухових речовин, невпізнаних ліків, зброї і деяких продуктів харчування.

Банки і обмінні пункти

Банки працюють з понеділка по п’ятницю з 8:30 до 15:00, перерва з 12:00 до 13:30; по суботах – з 8:30 до 10:30. Використовуються кредитні картки Visa, Eurocard, Mastercard та інші. Гроші можна обміняти в банках, аеропорту та готелях.

Транспорт

На Кубі найкраще скористатися послугами таксі, так як міські автобуси ходять дуже рідко, без розкладу і часто набиті битком. Самі кубинці в своїй більшості їздять на велосипедах. Можна також взяти автомобіль на прокат, щоб побачити всю красу цієї країни.

Чайові

На Кубі прийнято залишати чайові в знак того, що вам сподобалося обслуговування. В середньому можна залишити 5-15% від вартості замовлення. Якщо ви залишилися незадоволені, то чайові можна і не залишати.

Національна кухня

Кубинська кухня поєднує в собі традиції різних націй, особливо іспанські та африканські. Основними інгредієнтами кубинських блюд є: м’ясо, зернові, морепродукти, овочі і фрукти. Найпопулярнішим вважається густий суп ахіако – візитна картка країни. Але найголовніша гордість Куби – ром на основі цукрового очерету.

Культура і звичаї

Кубинці дуже товариські і життєрадісні люди. Вони завжди допоможуть без всякої користі. Кубинці обожнюють нічне життя і танці. Після робочого дня, без будь-якої втоми вони виходять на вулиці, де створюються імпровізовані дискотеки. Захоплення красою жінки супроводжується вигуками і повітряними поцілунками. На Кубі бійки і лайка зустрічаються дуже рідко, конфлікти тут вирішуються спокійно і розумно.

Магазини

Час роботи магазинів: з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00 (деякі до 20:00), по суботах – з 9:00 до 15:00 (деякі працюють до 18:00), неділя – вихідний день. У курортних районах час роботи магазинів і супермаркетів з 10:00 до 20:00.

Безпека

Куба є безпечною країною, але все ж дотримуватися деяких правил буде не зайвим: цінності краще зберігати в сейфі готелю, фотографувати місцевих жителів можна тільки з їх дозволу, заборонено курити в громадських місцях, рекомендується пити тільки бутильовану воду і харчуватися тільки в державних ресторанах.

Екстрені телефони

Національна поліція – 820-116.

Пожежна служба – 811-115.

Швидка допомога – 242-811.