Столиця: Єрусалим флаг Израиля

Телефонний код: +972

Домен: .il

Грошова одиниця:  шекель (ISS)

Мова: Державна мова – іврит та арабська. Крім того, в країні широко поширені російська, ідиш (на ньому говорять переважно люди похилого віку), німецька, французька, польська та угорська.

Час

У Києві той же самий час, що і в Єрусалимі.

Географія

6

Ізраїль знаходиться на Близькому Сході. Його територія пролягає уздовж східного узбережжя Середземного моря і межує з Єгиптом, Сирією, Ліваном і Йорданією. Ізраїль лежить на перехресті трьох континентів: Європи, Азії та Африки. Територія Ізраїлю вузька і витягнута в довжину – 470 км. з півночі на південь і 135 км із заходу на схід в найширшому перетині. Незважаючи на свої незначні розміри, Ізраїль включає в себе топографічні риси цілого континенту – від лісистих пагорбів і родючих долин до степових рівнин і гірських пустель, від прибережної смуги до субтропічній Йорданської долини і Мертвого моря – найнижчої точки на Землі. Майже половину території країни займають пустелі і напівпустелі.

Клімат

Середземноморський клімат, з довгим жарким і сухим літом, теплою і дощовою зимою. Велика частина опадів випадає в період з листопада по лютий, іноді на півночі навіть може піти сніг. Влітку з Аравійської і Синайської пустель дмуть спекотні сухі вітри «шарав» і «хамсин». Через різну вологость повітря, одна і та ж температура в різних частинах країни сприймається по-різному.


Туристические регионы

Єрусалим, Тель-Авів, Ейлат,  Хайфа, Нетанія

 

Як дістатися

Дістатися до Ізраїлю з України можна на літаках кількох авіакомпаній. Здійснюються прямі рейси з Києва, Одеси, Дніпропетровська, Харкова та Львова в Тель-Авів.

Віза

Для громадян України передбачений безвізовий в’їзд на територію Ізраїлю. Те ж стосується неповнолітніх дітей, вписаних в паспорт батьків. Безвізовий в’їзд можливий тільки на термін не більше 90 днів. Далі потрібна віза.

Митні правила

Турист може безмитно ввезти в країну:

200 шт. сигарет;
1 л міцних алкогольних напоїв;
2 л вина;
до 250 мл духів на людину;
подарунки загальною вартістю до 200 $.
Фото- і відеоснаряженіе, а також персональні комп’ютери та обладнання для підводного плавання підлягає обов’язковій декларації. Дозволено необмежений ввіз і вивіз іноземної валюти. В аеропортах Ізраїлю діє система двох коридорів: червоного і зеленого.

Банки і обмінні пункти

Більшість банків відкрито з неділі по четвер з 8.30 до 12 год і в неділю, вівторок та четвер з 16 до 18 год. Напередодні основних єврейських свят банки працюють з 8.30 до 12 год.

Транспорт

Автобуси – найпопулярніший вид громадського транспорту в Ізраїлі. Ціни на всіх автобусних лініях доступні, комфортабельні автобуси, як правило, обладнані кондиціонерами, ходять часто і регулярно. Автобуси не ходять по суботах і в дні єврейських свят. Таксі – існують місцеві та міжміські таксі. Вартість поїздки всередині міста визначається за лічильником. Вартість таксі відносно висока.
Передбачено три різних тарифу:
(0) – додатковий тариф, стягується при замовленні по телефону;

(1) – звичайний тариф;

(2) – звичайний тариф плюс надбавка за обслуговування в нічний час (c 21.00 до 5.30), в суботу і свята.

Чайові

Якщо відсоток за обслуговування не включено в рахунок в ресторані, прийнято давати офіціанту близько 10% “на чай” або менше, якщо обслуговування було не дуже хорошим. Посильним в готелі дають 5-10 шекелів. Гідам дають 4-5 доларів з людини за один день, водіям автобусів – вполовину менше.

 

Культура і звичаї

Субота – день відпочинку. Вона настає в п’ятницю на заході і завершується наступного дня після заходу сонця. Так само настають усі національні свята. По суботах і святкових днях весь транспорт (крім таксі) припиняє свою роботу. За єврейським релігійним законам свинину, зайчатину, морепродукти їсти не можна.

Магазини
Магазини зазвичай відкриті з 9 до 13 та з 16 до 19 год з неділі по четвер, у п’ятницю з 9 до 13 год.

Безпека

При вході у великий торговий центр або інші місця скупчення людей Вас можуть попросити відкрити сумку, що може здатися нетактовним. Перевіряють тільки наявність підозрілих предметів. Режим перебування і пересування: не рекомендується перебування на контрольованих територіях і в арабських кварталах, особливо вночі.

Екстрені телефони

Міська довідкова служба – 106.
Інформаційна служба – 146.
Поліція – 100.
Швидка допомога – 101.
Пожежна служба – 102.
Туристична поліція Єрусалиму – 539-12-54.