флаг ИндииСтолиця: Нью-Делі

Телефонний код: +91

Домен: .in

Грошова одиниця:  індійська рупія (INR)

Мова : в Індії дві державні мови – англійська та хінді. Також існує дуже багато місцевих діалектів.

Час

У Києві на 2 години 30 хвилин менше, ніж в Делі влітку і на 3 години 30 хвилин взимку.

Географія

7

Велика частина Індії знаходиться на півострові Індостан, але до складу цієї країни входять також Андаманські, Нікобарські і Лаккадівські острова. Ця країна володіє довгою береговою лінією. Індія межує з багатьма державами – з Пакистаном і Китаєм на півночі, з Непалом і з Бутаном на північному сході, з М’янмою і з Бангладешом в східній частині країни. Морські кордони Індія поділяє з такими країнами, як Шрі-Ланка, Індонезія і Мальдівські острови.

Клімат

Клімат Індії на півдні ближче до екваторіального, а на півночі – до тропічного. М’який і рівний тропічний клімат має два мусонних періоди: перший – червень і липень; другий – жовтень; «Високий сезон» – грудень – квітень, в мусонний період найвища ефективність аюрведических процедур. Найнижчі температури не нижче 22 градусів, літні не вище – 33 градусів.

Туристичні регіони

Гоа, Керала,  Агра, Делі

Як дістатися

Найкомфортнішим і швидким способом дістатися до Індії є авіапереліт. З України в теперішній час здійснюються авіарейси багатьох авіакомпаній в самі різні індійські міста.

Віза

В’їзд до Індії здійснюється за візами. Для отримання візи необхідно звернутися в посольство Індії в Україні.

Митні правила

Для туристів митні формальності при в’їзді в Індію незначні. Митна декларація (англійською мовою) заповнюється ще на борту літака, причому в ній необхідно вказати адресу перебування. Ввезення і вивезення рупій заборонений. Виняток – для пасажирів, що прямують до Непалу, Бангладешу, Пакистану і на Шрі-Ланку (до 20 рупій на людину). Гроші в сумі понад 2500 $, а також персональні комп’ютери (ноутбуки) підлягають обов’язковому декларуванню. Безмитно можна провозити товарів на суму до 750 рупій, 200 сигарет, 0.95 л алкоголю. Заборонений вивіз: шкур тигра, диких тварин, оперення птахів, шкір і виробів з шкір рідкісних рептилій, живих рослин, золота і срібла в злитках, предметів антикваріату та старовини, виготовлених більше ста років.

Банки і обмінні пункти

Обміняти валюту можна в аеропорту, в банку або в сертифікованих обмінних пунктах (для цього необхідний паспорт). При обміні краще взяти квитанцію – це дозволить зробити, якщо буде потреба, зворотний обмін грошей при виїзді з країни (але не більше 25% від офіційно обміняної суми). Найкраще ввозити долари або євро, валюту інших країн міняють не у всіх банках, а якщо все ж змінюють, то за менш вигідним курсом.
Банки працюють, як правило, в будні дні з 10:00 до 14:00, а в суботу – з 10:00 до 12:00.

Транспорт

У містах є автобуси, таксі, авторикші, велорикші і тонгас (вози, запряжені кіньми). У таксі можуть бути встановлені лічильники, але вони не завжди працюють. Триколісні авторикші стоять приблизно в два рази дешевше таксі. Велорикші практично не зустрічаються у великих містах, але вони все ще залишаються основним видом транспорту в маленьких містах і селах.

Чайові

Розмір чайових залежить від виду послуг і рівня закладу, вони можуть складати від 10 до 50 рупій і більш. Чайові прийнято давати рикшам, носіям багажу в готелях, при наймі таксі. Розмір чайових в таких випадках – 10-20 рупій. Чайові в ресторанах традиційно складають близько 10% від суми рахунку. У великих готелях існує 10-25% -а надбавка за сервіс, і в таких місцях чайові не обов’язкові.

Національна кухня

Основу харчування народів Індії складає рослинна їжа: рис, кукурудза, бобові, овочі. У кухні північної Індії є страви середньо-азійського походження, такі як кима з рубленого м’яса, різноманітні кебаби з маринованої баранини, плов з рису. На сході Індії на першому місці в меню-риба, головним чином прісноводна, і так само блюда з креветок і омарів. Велика кількість приправ, найвідоміша “каррі” – невід’ємна частина страв з баранини, птиці, риби і овочів. Яловичину індуїсти не їдять. Тут корова вважається священною твариною. Більшість населення – вегетаріанці. Великий вибір фруктів. Гострі мариновані фрукти замінюють гірчицю. Популярні напої – чай ​​(як правило, п’ють з гарячим молоком), кава.

Культура і звичаї

У подорожі по країні необхідно розуміти, що тільки шанобливе ставлення до місцевих законів є необхідним правилом поведінки і гарантією доброзичливого ставлення місцевих жителів. Люди в Індії в якості привітання говорять “Намасте” або “Намаскар”. “Намасте” плюс складені в привітанні долоні – традиційна форма індійського вітання, і, якщо ви скористаєтеся нею, індійці це оцінять. Однак якщо ви чоловік, то місцеві чоловіки без коливань поздороваются з вами за руку – рукостискання буде оцінено як жест виняткової дружелюбності. Для індійських жінок вільні звичаї в спілкуванні між чоловіками і жінками є неприйнятними. Втім, в приватних будинках іноземців завжди приймають як почесних гостей, тому поблажливо поставляться до вашого незнання місцевих традицій.

Магазини
Магазини відкриті з 10.00 до 19.00, деякі закриваються на обід. Хоча неділя офіційно вважається вихідним днем, в різних районах великих міст магазини мають і інші вихідні дні, тому і по неділях можна знайти працюючі магазини. До речі, деякі магазини можуть бути закриті по вівторках.

Безпека

Оголені плечі і міні-спідниці дуже недоречні для вуличних прогулянок. У готелях краще користуватися сейфом.

Екстрені телефони

Посольство України в Індії – (9111) 2614 60 41

Поліція – 100
Пожежна служба – 101
Швидка медична допомога – 102