флаг ГрузииСтолиця: Тбілісі

Телефонний код:  +995

Домен: .ge

Грошова одиниця:  ларі (GEL)

Мова  

Єдиною державною мовою в Грузії є грузинська мова. Для спілкування з іноземцями прийнята англійська мова. Більшість населення добре розуміє російську мову.

Час

У Києві на 1 годину менше, ніж в Тбілісі.

Географія

карта

Грузія розташована в південно-східній частині Європи і займає східну і центральну частину Закавказзя. Географічно Грузія межує на півдні з Туреччиною і Вірменією, на півночі з Росією, а на сході з Азербайджаном. На заході Грузія омивається Чорним морем. Загальна площа Грузії становить 69,7 тис. км. На півночі республіки розташована гірська система Великого Кавказу з висотою до 4500 – 5000 метрів вище рівня моря. Найвища точка – гора Шхара, її висота становить 5068 метрів, трохи нижче розташована гора Казбегі – 5033 метри.

Клімат

У Грузії панує субтропічний клімат на заході і перехідний від субтропічного до помірного на сході. На узбережжі країни вологе і в міру спекотне літо: середня температура липня – +24 .. +27 ° C, і м’яка зима – +4 .. 8 ° C. Чим далі від Чорного моря, тим різкішим стає клімат: до +38 .. 40 ° C влітку і нижче нуля взимку. У січні в гірських районах термометр може опускатися до 15 .. 20 ° C. Сніг тут випадає на початку листопада і тримається до кінця березня. Протягом всього року спостерігається значна кількість опадів.

Туристичні регіони

 Тбілісіі‎,  БатуміБоржомі, Кутаісі

Як дістатися

Регулярні рейси в Тбілісі є з Києва, Харкова, Одеси. Також здійснюються перельоти з Києва та Одеси в Батумі. Авіакомпанії пропонують перельоти в Кутаїсі з Києва і Харкова.

Митні правила

Ввезення іноземної валюти не обмежене, національної не більше 25000 ларі. Дозволений вивіз ввезеної іноземної валюти протягом року з дати в’їзду, національної – не більше 3000 ларі. Заборонено ввезення зброї і вибухових речовин, наркотиків, літератури, що ганьбить державний лад, деяких видів відеопродукції. Заборонено вивезення предметів, що становлять історичну та культурну цінність

Банки і обмінні пункти

Банки зазвичай відкриті по буднях з 09: 00-09: 30 до 17: 30-19: 00. Широке ходіння мають долари США, євро і рублі.  Обміняти валюту можна в банках і спеціалізованих обмінних пунктах, розташованих практично повсюдно.  У Тбілісі можливе використання кредитних карт VISA, Eurocard / Mastercard і Cirrus / Maestro у великих готелях і супермаркетах. Великі банки приймають до оплати туристичні чеки. У приватних магазинах, готелях і в провінційних районах їх використання практично неможливо.

Транспорт

У Грузії існує розвинена мережа залізниць, яка зв’язує столицю Тбілісі з усіма великими містами країни. Регулярні авіарейси організовані з Тбілісі в Кутаїсі, Сухумі, Батумі і в регіон Сванетія (м Местіа) в який важко дістатися автотранспортом взимку. Автобусне сполучення дуже розвинене в Грузії. Також популярні маршрутні таксі, які курсують між усіма регіонами. У Тбілісі з громадським транспортом проблем немає, можна пересуватися на автобусі, в метро, ​​на маршрутці або таксі.

Чайові

У таксі, ресторанах і кафе суму рахунку округлюють в більшу сторону, і здача залишається у вигляді чайових.

Національна кухня

Обов’язково потрібно спробувати страви національної кухні. Туристи «зі стажем» виділяють в кухні цієї країни такі страви, які обов’язково варто спробувати: густі супи (харчо і хаш), тушковані блюда (чакапулі і чахохбілі), страви на кеци (оджахурі, чкмерулі, кучмачі), хінкалі з різними начинками, випічку (лобіані і хачапурі), сири і молочні продукти (сулугуні і мацоні) і, звичайно, грузинський шашлик. Можна спробувати і інші національні страви, приготовані за старовинними рецептами, відвідавши ресторани з автентичною атмосферою.

Культура і звичаї

Місцеві жителі так тепло приймають гостей. Навіть незнайомий мандрівник може несподівано стати частиною грузинської сімейного свята. Відмовлятися від запрошення – значить образити найкращі почуття господарів. Цікава грузинська традиція, коли під час проголошення тосту комусь із присутніх за столом сказали «алаверди» – ця людина повинна буде вимовити у відповідь тост. Грузини дуже обов’язкові, але у них своє ставлення до часу – вони ніколи не поспішають і не метушаться. Якщо грузин дав обіцянку, будьте впевнені, він її виконає. Але негайно, через тиждень або через місяць – це питання.

Магазини
У невеликих населених пунктах магазини відкриті з 9.00-10.00 до 18.00-19.00. У великих містах години роботи з 9.00 до 21.00, деякі працюють до 22.00. Деякі великі супермаркети відкриті цілодобово. Базари, ярмарки і ринки працюють з 6.00 до 15.00.

Безпека

При дотриманні елементарних заходів безпеки туристам в Грузії практично ніщо не загрожує. До туристів місцеве населення ставиться привітно, доброзичливо і з готовністю завжди допомогти. Однак, як і в будь-якій країні, тут є дрібні злодюжки і шахраї. Не носіть з собою великі суми грошей, цінності та паспорта (з собою краще носити копії) залишайте в сейфі готелю, слід